Ha szingliként keresünk partnert, akár rövidebb, akár hosszabb távra, az egyik legfontosabb kellék a jó profilfotó lesz, illetve a bennünket vonzó emberként feltüntető fényképek sorozata. Nem kell túl sok, három-négy elég. Ha titokban keresünk szeretőt, akkor nem biztos, hogy egyáltalán felteszünk magunkról profilképet, választhatjuk azt is, hogy semmit nem tüntetünk fel, vagy valami hangulatos, de nem bennünket ábrázoló képpel operálhatunk. Ez lehet egy táj, egy festmény, szobor képe vagy éppen olyan fotó, amin mi látszunk ugyan, de nem beazonosíthatóan.
Még akkor se biztos, hogy szerencsés fotót feltenni, ha a keresést nem titkoljuk a párunk elől, mert attól még mások elől titkolhatjuk. Ami viszont elsőre hátránynak tűnik, hiszen a mai kor teljesen a vizualitás mámorában él, azt az előnyünkre fordíthatjuk, mert a másik fél kénytelen lesz valami más alapján tájékozódni, és a kinézetünk egy darabig homályban is maradhat. Persze némi levelezés után azért el szokott érkezni a fotóküldés pillanata, kivéve, mikor nem… Ilyennel is találkoztam már: ha valaki nagyon jól kommunikál, még fénykép nélkül is lehet sikeres. Kalandvágyóknak rengeteg plusz izgalmat nyújthat, ha sokáig nem derül ki, hogy néz ki a másik (de persze nagy koppanással is végződhet a dolog).
A hagyományos társkeresésnél az ember sokszor a saját nevét (vagy becenevét) használja, ami elég unalmas dolog… Laci 72, Macika 80, és így tovább… De szeretőkeresőként a névválasztással is sokat dobhatunk a profilunkon. Vagy ronthatunk rajta… Sok férfi választ explicit szexualitásra utaló, béna vagy infantilis, banális neveket, amelyek a legtöbb nőt taszítják. Többre megyünk olyan egyedi névvel, ami utal valamire, és amely apropót adhat egy bemutatkozó levélben a kérdezéshez. Minél játékosabb, kellemesebb hangzású, minél több asszociációt lehet hozzá kapcsolni, annál jobb.
Fontos a rövid, lényegretörő, magabiztos bemutatkozó szöveg. Ne legyen se túl kurta, se több bekezdés hosszú, ne tartalmazzon idézeteket, versikéket, dalszövegeket… Saját fogalmazás legyen, amely valamilyen szempontból eltér a többitől… Persze nehéz kideríteni, vajon a vetélytársaink mit szoktak írni. Esetleg azt is megtehetjük, hogy ellenkező neműként regisztrálunk és végigpörgetünk egy csomó bemutatkozást, majd ebből kiszűrjük, mi az, ami nagyon béna, és mi az, ami tetszetős… De az AI segítségét is kérhetjük, csak ne mondjuk meg neki, hogy szeretőt keresünk, mert akkor bekapcsol benne az erkölcscsősz…
Töltsük ki azt a részt is, hogy mit/ kit keresünk, legyünk specifikusak, de ne abban, hogy milyen színű legyen a partner szeme vagy a minimális magassága. Koncentráljunk olyasmikre, mint a kapcsolat jellege, a találkozások gyakorisága, hogy szeretőt vagy csak szexpartnert szeretnénk, titokban kellene-e tartani a kapcsolatot, mennyire tudunk utazni, milyen napokon, napszakokban érünk rá.
Noha a titkos szeretőkről az a hír járja, hogy hazudnak, mint a vízfolyás, ne lódítsunk többet, mint feltétlen muszáj, például a reménybeli partnereket ne etessük olyasmivel, aminek semmi köze a valósághoz. Ha nem akarunk elválni, ne állítsuk az ellenkezőjét. Ha nincs időnk randizni, akkor ne ígérjünk rendszerességet. Ha az érzelmeket ki akarjuk zárni, ne ígérjünk szerelmet.
Noha a hobbijainkról és a munkánkról írni egy szeretőkeresőn nem igazán érdemes, mert viszonylag kevéssé valószínű, hogy ezek nagy jelentőségűek lesznek a kapcsolatunkban, mindenképpen írjunk valami olyat a bemutatkozásunkba, amihez lehet kapcsolódni, ha valaki meg akar szólítani, illetve amiről meg tudnak jegyezni. A nők például valószínűleg az alapján választják ki, kinek a levelére reagálnak, hogy a profiljában vagy a bemutatkozásában van-e valami jellegzetes, egyedi, ami felkelti a kíváncsiságukat. Minél laposabb, klisékkel telibb egy profil vagy első levél, annál kisebb a valószínűsége, hogy az illető kap választ.
De a nők is akkor remélhetnek értelmes bemutatkozó leveleket, ha a profiljuk egyedi, ezért a férfi megmutathatja, hogy tud hozzá kapcsolódni, érti az utalást (mondjuk olvasta az adott könyvet, aminek a hősnőjéről elneveztük magunkat).
Az explicit szexuális utalások vagy első levélben elkövetett pornóképek küldözgetése kontraproduktív. Amíg nem kérnek tőlünk ilyet, ne küldjünk. Még akkor se muszáj küldeni, ha kérnek. És ha kérésre küldünk, sose a legdurvábbal kezdjük és sose folytassuk pozitív visszajelzés híján.